magazyn internetowy Wirtu@l!

Wirtu@l! w Internecie: http://wirtual.pl/
  · Strona główna ·     · Internet ·     · Komputer ·     · Telekomunikacja ·     · Felietony ·  

 Reklama  -  Studio QbA
NAJTAŃSZA REKLAMA W WIRTUALU!




Polskie niekomercyjne serwisy o cyfrowej telewizji satelitarnej w internecie.


   Szanowni Czytelnicy! Spełniając liczne prośby Czytelników Wirtuala przedstawiamy poniżej garść informacji o polskich niekomercyjnych serwisach internetowych traktujących o cyfrowej telewizji satelitarnej:

 - "Cyfrowa Telewizja Satelitarna" - http://sat-digital-tv.provider.pl/ Serwis w wersji polskiej i angielskiej prowadzony przy czynnym współudziale autorów niniejszego artykułu-zawiera prawie wszystko o cyfrowej telewizji satelitarnej, wykazy cyfrowej TV i cyfrowego radia free z całej orbity, o sprzęcie i jego oprogramowaniu oraz stwarza możliwość subskrypcji pierwszej polskiej listy dyskusyjnej SAT-DIGITAL-TV na temat cts. Twórcy serwisu stworzyli tez polski kanał IRC #sat-digital-tv o tematyce cts. Serwis jest systematycznie aktualizowany i licznie odwiedzany przez internautów z całego świata. Ostatnio /od 2.02.99/ w stałej współpracy z autorami serwisu - Telegazeta TVP 2 uruchomiła stronę 460 pod nazwą TERAZ CYFRA. W najbliższym czasie edycja tej strony zostanie również uruchomiona w Telegazecie TV Polonia z przeznaczeniem szczególnie dla Polonusów mieszkających poza granicami starego kraju.

 - "Serwis Mar-Digital"- http://www.mar-digital.com.pl/ Serwis w wersji polskiej prowadzonej przez znanego z TV SAT Magazynu pioniera tematyki satelitarnej w Polsce Pana Zdzisława Marchewkę. Serwis zawiera bogaty materiał na temat cyfrowej telewizji satelitarnej, sprzętu, oprogramowania a autor często udostępnia również wyniki i omówienia testów odbiorników MPEG-2. Site jest systematycznie aktualizowane. Autor ostatnio udostępnił tzw. Forum Czytelników cieszące się dużą popularnością wśród odwiedzających ten serwis. Serwis czesto jest odwiedzany przez internautów z Polski ale i również gości z zagranicy.

 - "Serwis o tv sat"- http://tvsat.atcom.net.pl/ Serwis prowadzony przez Pana Jacka Dojnikowskiego - zawiera sporo wiadomości o tv sat w ogóle w tym też wiele informacji o cyfrowej telewizji satelitarnej. Autor serwisu stworzył a także administruje listą dyskusyjną o nazwie "CYFRA" poświęconą głównie problematyce związanej z funkcjonowaniem /choć nie tylko/ pakietów cyfrowych Wizja TV i Cyfra+. Serwis posiada bogata szatę graficzną i sporo wiadomości tak dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników sprzętu satelitarnego. Serwis głównie odwiedzany przez internautów z Polski chociaż nie tylko.

 - "Serwis - TVMANIA" - http://tvmania.strefa.com/ Jest to doskonały polski site na temat dekodowania programów satelitarnych przy użyciu komputerów i korzystania z może jeszcze niepełnego internetu ale za to już z satelity. Serwis aczkolwiek nie bezpośrednio dotyczący cyfrowej telewizji satelitarnej - to tak interesujący, że gorąco go polecamy do odwiedzin.

   Szanowni Państwo! Przedstawiliśmy powyżej zaledwie tylko część niekomercyjnych serwisów traktujących o cyfrowej telewizji satelitarnej. Mamy świadomość, ze tych serwisów jest więcej ale część z nich pojawia się na krótko i znika a część z nich jest jednak na etapie tzw. konstrukcji i poza stroną tytułową niewiele można w nich znaleźć. Te które dzisiaj staraliśmy się Państwu przybliżyć mają już określony staż w sieci oraz stosunkowo rozbudowaną strukturę i bogatą, wierną rzeszę odwiedzających. Mamy również świadomość, że oprócz serwisów niekomercyjnych - istnieje w sieci również sporo serwisów komercyjnych prowadzonych przez Firmy RTV-SAT oraz nadawców satelitarnych, którzy jednak mają dużo większe możliwości z dotarciem do internautów i dlatego ich tutaj prezentacja byłaby swoistą reklamą czego czynić nie chcemy.

Zbigniew Wróblewski
Robert Wroblewski



flob.net - portal internetowy
NAJTAŃSZA REKLAMA W WIRTUALU!


Telefonem w świat - też taniej!


   Szanowni Czytelnicy! W ostatnich kilku wydaniach Wirtuala pisaliśmy sporo na temat tańszego dostępu do Internetu i tańszych rozmów lokalnych oferowanych przez licznych providerów internetu oraz lokalnych czy też regionalnych operatorów sieci telekomunikacyjnych. Artykuły te wywołały bardzo duży rezonans wśród naszych czytelników. Serdecznie dziękujemy za żywiołowe kontakty z autorami cyklu "Internet taniej", "Internet inaczej" ale z przykrością informujemy, że nie jesteśmy w stanie podawać na każdy post informacji dotyczących dokładnych adresów lokalnych providerów czy też operatorów sieci telekomunikacyjnych z całego kraju, którzy oferują tańszy dostęp do internetu. Polecamy zainteresowanym lekturę krążka załączonego do Magazynu Internetowego www. - http://www-mag.com.pl/, gdzie zamieszczono spis polskich providerów internetu lub też skorzystać z wyszukiwarki np. Polski Infoseek, gdzie po wpisaniu hasła: "callback" lub też "providerzy internetu" można uzyskać wiele ciekawych adresów. W wielu przypadkach należy przejrzeć tylko ogłoszenia w prasie lokalnej.

   W dzisiejszym artykule przedstawiamy garść informacji na temat kolejnej oferty podejmującej próbę łamania dotychczasowego monopolu Telekomunikacji Polskiej S.A. w zakresie telefonicznych połączeń międzynarodowych. Ciekawą i znacznie tańszą od TP S.A. przedstawia Firma PHU BAMAAR z Skarżyska-Kamiennej - http://www.bamaar.tom.pl/, której serwis udostępnia zainteresowanym wszystkie niezbędne szczegóły. W ogólnym zatem zakresie można powiedzieć, że usługa ta funkcjonuje podobnie jak system callback, tylko, że korzystanie w tym konkretnym przypadku z połączeń międzynarodowych jest jednak prostsze niż z systemu callback przy dostępie do internetu.

Ważne jest to, że połączenia te w zależności od kraju są tańsze nawet do 64% niż przez TP S.A. Podkreślić trzeba, ze w tym przypadku te tańsze połączenia międzynarodowe można uzyskać bez żadnej inwestycji i nie wnosi się żadnych opłat wstępnych i abonamentowych. Można w tym zakresie używać telefon stacjonarny i komórkowy. Podkreślenia również wymagają funkcje, z których może korzystać każdy użytkownik systemu:

  • zmiana numeru pod który system oddzwania
  • zmiana numeru wewnętrznego przy korzystaniu z centralek telefonicznych w zakładach i instytucjach
  • automatyczne wybieranie numeru ostatnio wybranego
  • można zrealizować następne połączenie międzynarodowe bez rozłączania z systemem
   Wszystkie niezbędne szczegóły zainteresowani znajdą w serwisie, którego adres podaliśmy już wyżej a w razie wątpliwości można nawiązać kontakt pocztą elektroniczną - adres: office@bamaar.tom.pl

   Szanowni Państwo! Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni... ale wyżej przedstawiony przykład ilustruje, że również w Polsce na rynku połączeń międzynarodowych otwierają się przed nami dotychczasowymi klientami wszechpotężnej TP S.A. nowe możliwości. Oby takich ofert przybywało czego Czytelnikom Wirtuala i sobie życzą:

Zbigniew Wróblewski
Robert Wróblewski



 Reklama  -  cLiPoWORLD
NAJTAŃSZA REKLAMA W WIRTUALU!


Statystyki telekomunikacji


   O TP S.A. pisaliśmy już niejednokrotnie, bodajże od ponad pół roku nie ma wydania Wirtuala, w którym nie było by nic o protestach internautów. Ale najlepiej o stanie rzeczy świadczą statystyki. Ostatnie podniesienie cen było "dostosowaniem ich do cen europejskich". Jednakże fakty wskazują na co innego. Oto opłaty za korzystanie z internet w innych krajach świata (przy korzystaniu z najtańszych dostępnych rozwiązań). Ceny podano w EURO (koszt za 1 godzinę połączenia).

  1. USA 0 *
  2. CANADA 0 *
  3. NEW ZELAND 0 *
  4. RUSSIA 0 *
  5. BRASILE 0,001
  6. HONG KONG 0,01
  7. INDIA 0,02
  8. AUSTRALIA 0,14
  9. SINGAPORE 0,22
  10. ISRAEL 0,26
  11. CROATIA 0,27
  12. HANGARY 0,31
  13. FINLAND 0,33
  14. SLOVENIA 0,34
  15. HOLLAND 0,35
  16. GREECE 0,35
  17. PORTUGAL 0,40
  18. ITALY 0,48 **
  19. SWITZERLAND 0,62
  20. ISLAND 0,63

  1. SPAIN 0,66
  2. ITALY 0,71
  3. FRANCE 0,75
  4. AUSTRIA 0,78
  5. SWEEDEN 0,78
  6. BELGIUM 0,81
  7. GERMANY 0,92
  8. UK 1,00
  9. NORVEY 1,02
  10. POLAND 1,03
  11. DENMARC 1,05
  12. CZECH REPUBLIC 1,18
  13. JAPAN 1,54
  14. ROMANIA 1,75
*WITH FLAT 24/24 TARIFF
**WITH DISCOUNT

   Jak widać najtańsza to nasza TPSA nie jest. Przy naszej tragicznej jakości łącz można wręcz stwierdzić, iż jest najdroższa. Pewien mieszkaniec Przasznysza "odgraża" się podaniem TP S.A. do sądu, ale o tym najprędzej w następnym numerze, gdy sprawa zacznie się chociaż wyjaśniać. O tańszy internet walczą nawet w Chinach - niestety, nie wiemy, na ile jest to inicjatywa oddolna, a na ile propagandowa.

Na podstawie biuletynu wydawanego przez Bartosza Frankowskiego (bjaf@bigfoot.com) i źródeł własnych.

Maciej Chmiel
z-ca red. nacz.



flob.net - portal internetowy
NAJTAŃSZA REKLAMA W WIRTUALU!


Internet... drożej!


   Tak, tak-drożej Szanowni Internauci. Gdzie? Ano w Telekomunikacji Polskiej S.A. Na nic zdały się jak na razie liczne protesty i akcje podejmowane przez internautów z całej Polski. Nasz w dalszym ciągu dzięki naszym kochanym politykom Wielki Monopolista - TP S.A. aby nas nie rozpieszczać z Nowym Rokiem 1999 podniósł ceny opłat za połączenia lokalne a tym samym przecież za dostęp do internetu. Surfujemy teraz przez numer dostępowy 0-202122 dokładnie za 5zł i 12gr za jedną godz. pobytu w sieci. Zapowiadane kiedyś przez TP S.A. wprowadzenie zryczałtowanych opłat za dostęp do internetu pozostaje nadal w sferze pobożnych życzeń. Koronnym teraz argumentem dla TP S.A. stało się omawiane na łamach Wirtuala słynne orzeczenie byłego Urzędu Antymonopolowego, który też jak na ironię i na przekór błaganiom naszych internautów przyszedł na "pomoc" TP S.A., wszystkim operatorom telekomunikacyjnym - tylko nie nam konsumentom!{od takiego sojusznika broń nas Panie Boże!} Wielka rzesza polskich internautów zastanawia się teraz kto lub co może nam surferom jeszcze pomóc? Do polityków-parlamentarzystów jakoś nie bardzo przemawia fakt, że internet to również dobro kultury chociaż

chętnie tymi słowami się posługiwali w związku z oddaniem w Polsce prawie 2500 pracowni internetowych przy szkołach podstawowych. Wyłoniona przez Komisję Transportu i Łączności Sejmu RP specjalna podkomisja, która miała się na serio zająć problematyką internetu i internautów zdążyła co prawda odbyć jedno posiedzenie, którego efekty mówiąc delikatnie okazały się żadne. Jeden z znajomych internautów w rozmowie z nami rzucił propozycję aby internauci wzorem polskich chłopów wszczęli na znak protestu ... blokady dróg. My mamy inną propozycję. Może tak polscy internauci stworzyliby poprzez internet ruch społeczny, który mógłby aktywnie włączyć się w kampanię wyborczą do Parlamentu za 2.5 roku ... A może właśnie ten fakt należałoby już teraz uświadomić naszym obecnym parlamentarzystom, którzy zapewne o nas internautach-wyborcach przypomną sobie znów krótko przed wyborami... A może to my internauci-wyborcy powinniśmy już teraz to przemyśleć... Udanych i wielce pożytecznych refleksji Wam Drodzy Czytelnicy i sobie życzą:

Zbigniew Wróblewski
Robert Wróblewski





Trzy dni robocze


   No, ładnie. Nie powiem. A co mam zresztą powiedzieć, kiedy mam głucho w słuchawce od telefonu stacjonarnego? Ano właśnie. Jeden z robotników w Tepsie rąbnął ostrzem łopaty kabel. I co z tego? Ano to, że według Centralnego Biura Napraw takie uszkodzenie naprawia się w... trzy dni. Oby tylko. Ale zacznijmy od początku.

   Półtora roku temu sprowadziliśmy się z rodziną do małego miasteczka tuż pod innym, znacznie większym. Pozwoliło nam na to zajęcie dość dobrej pracy przez Matkę. Dzięki temu postawiliśmy własnego "szeregowca" i... pozostał problem tego, że ja bardzo lubiłem Internet, a w nowym mieszkaniu nie było telefonu. Firma budowlana nic sobie z tego nie robiła, że zapłaciliśmy 4,000 zeta za "opcję telefon" -- ich interesował ten szmal i to, że mają go za nic, bo telefonów nie będzie.

   Na szczęście Matka, jako dziennikarz, miała "wtyki" w telekomunie. Po półrocznych zabiegach udało się załatwić dla całego osiedla (gdzie mieszka ok. 600 osób) całe... 6 numerów telefonicznych! Pięć było zawdzięczane urządzeniom do cudownego mnożenia linii, PCMkom. Reszta, czyli jedno -- to kilkukilometrowy kabel z centrali w mieście, który często umożliwia niechciane telekonferencje (tzw. "przesłuchy") -- dzięki nim rozmawiam w czetry osoby na raz! I to całkiem przypadkowe! Jak się zaczynamy bluzgać (ci rozmówcy strasznie małą mają tolerancję na to, że ktoś sobie żartuje "że na ich koszt dzwoni", co patrząc z perspektywy czasu i tak jest średnio śmieszne), to robi się ciekawie. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że aby przerwać taką rozmowę, wszyscy muszą odłożyć słuchawki i odczekać min. 3 minuty. Fantastyczne.

   No, dobrze. Rok trwała taka sytuacja, pod koniec okazało się, że można dorzucić jeszcze 50 munerów. Super. Tyle, że przy zakładaniu rąbnęli nam naszą linię...

   Naprawa miała potrwać trzy dni. Robocze. Był piątek, więc mieliśmy szanse mieć telefon po tygodniu. fantastycznie -- tydzień, 7 dni po 1 mb poczty = 7mb na jeden raz i przy zanikającym połąćzaniu z dość wolnym serwerem pocztowym. Trzy godziny ściągania równałoby się około 14 zeta za połączenie. A TPSA obiecała nam ulgę za uszkodzenie, ale... w jedeastozłotowym abonamencie! 7/31 razy 13 złotych to jest... niech policzę... trzy złote? Dwa złote? Za tydzień bez telefonu?! Zgroza jakaś!

   Potem się zaczęło: "Państwa telefon zostanie najwsześniej włączony pod koniec lutego" (wszelkie rozmowy prowadzone z telefonów komórkowych, już z niecierpliwością oczekuję koperty od Operatora :[). Na szczęście kontakty Matki zadziałały i telefon wrócił po dwóch... dniach!

   Co to była za radość... tego się nie da opisać. Bo i nie trzeba, chyba łatwo to sobie wyobrazić.

   Powstaje tylko jedno pytanie: czy będąc statystycznym Janem Kowalskim, musiałbym czekać cały miesiąc na załatwienie sprawy? Niestety, z praktyk TPSA wygląda, że tak. A szkoda, bo przecież "nasz klient, nasz pan". Ale nie klient telekomucha.

Michał 'CeFeK' Cegła I
Autor współpracuje z: "Wirtu@l"em, "Reset"em, "Machiną" oraz "Twoją KOMÓRKĄ".




 Reklama  -  cLiPoWORLD
NAJTAŃSZA REKLAMA W WIRTUALU!





  · Strona główna ·     · Internet ·     · Komputer ·     · Telekomunikacja ·     · Felietony ·